Kedy je najlepší čas na tehotenské fotenie?

Tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Každá mamička si praje mať najkrajšie spomienky na toto obdobie, ktoré zachytí jej krásu s bruškom. Je to skvelý darček a krásna pamiatka pre celú rodinu. 

Preto sa na fotenie treba objednať včas, aby sa Vám ušiel vhodný termín. Najideálnejší čas na tehotenské fotenie je vtedy, keď je bruško dostatočne veľké a guľaté, čiže medzi 31. až 35. týždňom tehotenstva. Nenechávajte si ho na posledné dni tehotenstva, kedy by ste si už nemuseli fotenie užívať.

Darčeková poukážka: na fotenie si môžete zakúpiť aj darčekovú poukážku, a potešiť tak svojich blízkych jedinečným darčekom. 

Fotenie v ateliéri v Nitre

Je už len na Vás, či si vyberiete fotenie v exteriéri, v prírode alebo u mňa v ateliéri. Môžete prísť aj s Vašim partnerom alebo deťmi. Tehotenské fotenie v prírode má svoje čaro, ktoré dodá fotografiám tie správne farby v každom ročnom období.

Ak máte vyhliadnuté miesto, kde by ste sa chceli fotiť, tak vás rada odfotím práve tam. V okolí Nových Zámkov mám pár pekných miest vyhliadnutých aj ja, kde sa vždy rada vraciam fotografovať.

Fotenia prebiehajú v ranných alebo podvečerných hodinách, aby som zábery zachytila s tým správnym svetlom. 

Ak sa rozhodnete pre ateliérové fotografie, na výber máte viacero farieb fotopozadia. Taktiež si môžete vybrať rekvizity na fotenie, s ktorými doladíme všetky detaily tak, aby fotografie vyzerali presne podľa vašich predstáv. Môj ateliér sa nachádza v Nitre.

Čo si obliecť na tehotenské fotenie?

V ateliéri mám pre Vás pripravených niekoľko tehotenských šiat, ktoré si môžete požičať. Odporúčam si doniesť do sebou aj svoje vlastné šaty, najlepšie obtiahnuté, v ktorých vám vynikne bruško. 

Ak prídete na fotenie s partnerom, tak je najlepšie, ak sa zladíte farebne, aj štýlovo. Neodporúčam šaty a tričká s potlačou alebo vzormi, zbytočne pútajú pozornosť. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom tehotenského fotenia, neváhajte ma kontaktovať mailom alebo telefonicky.

Teším sa na Vás.

Novorodenecké fotenie Nitra

Newborn fotenie

Venujte si tie najkrajšie spomienky

Najlepší čas na novorodenecké fotenie je 8-14 deň od narodenia. Odporúčala by som do 10 dní, kedy bábätko krásne spolupracuje. Snažím sa zachytiť vaše bábätko prirodzene, preto sú výsledné fotografie jemné, čisté a plné emócií. Fotenie prebieha u mňa v ateliéri v Nitre. Fotenia prebiehajú aj cez víkend. 

Mám pre Vás pripravené tri cenové balíčky newborn fotenia. Nájdete ich v cenníku. Vyberte si ten balíček, ktorý Vám najviac vyhovuje

Fotenie novorodencov je vždy veľmi krásne a príjemné, keďže sa fotí najmenší člen rodiny. 

Na novorodenecké fotenie sa objednajte ešte počas tehotenstva okolo druhého trimestra, aby sa Vám ušiel termín. Pri rezervovaní termínu mi stačí napísať Váš predpokladaný termín pôrodu a po pôrode bábätka sa mi ozvete najlepšie do 48h. a dohodneme sa na konkrétnom termíne, ktorý Vám bude vyhovovať.

Najlepší čas fotenia novorodencov je 8-14 deň od narodenia. Bábätká staršie ako 14 dní sú už nepolohovateľné a nevydržia v pózach, preto je dôležité, aby ste sa objednali na fotenie čím skôr.

 

Novorodenecké fotenie prebieha u mňa v ateliéri v Nitre, ktoré je foteniu prispôsobené. K dispozícii mám dostatok denného svetla, osvetlenie a množstvo rekvizít. 

Novorodenecké fotenie vyžaduje čas a trpezlivosť.

Priemerne fotenie trvá 2 hodiny, niekedy aj viac. Všetko závisí od bábätka ako spolupracuje. Bábätko nakŕmte doma tesne pred odchodom z domu alebo v u mňa v ateliéri pred fotením.

Najkrajšie fotografie vznikajú, keď bábätko spinká. Najčastejšie sa novorodenci fotia bez oblečenia alebo jemnučko prikrytý drapériu. Čo sa týka polohovania, nie každé bábätko vydrží na brušku alebo v polohe do ktorej ho dáme.

Fotenia prebiehajú aj s rodičmi a súrodencami, preto ak máte staršieho súrodenca, tak treba priniesť so sebou hračky pre neho, aby vydržalo celé fotenie potichučky.

Novorodenec sa fotí nahý. Ak by ste však chceli, tak môžete mu priniesť biele čisté body. Pre rodičov a súrodenca, by som odporúčala jemné farby, ako je biela či béžová. Vyhýbajte sa vzorom, pásikom, nápisom na tričkách, ktoré by mohli lákať pozornosť na fotkách.

Teším sa na Vás.

Áno, ale nejedná sa už o novorodenecké fotenie, keďže bábätko sa nedá polohovať. Bábätká staršie ako 14 dní fotím v prirodzených polohách, samotné a s rodičmi.

Portfólio

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť ukážku môjho portfólia fotiek novorodencov. Ak Vás fotky zaujmú, neváhajte ma kontaktovať.

Kitti Ertingerová - Fotograf Nové Zámky - Kitti Photo
Autor

Tehotenská a novorodenecká fotografka v Nitre. Budem rada, ak Vám práve ja zachytím tie najkrajšie momenty života.

Zdieľať stránku

Portfólio ďalších fotení

MÁM ZÁUJEM O FOTENIE

Zavolajte mi na telefónne číslo.: 0908 991 340 Alebo využite kontaktný formulár.: